You are herePočátky Klubu Lhéta

Počátky Klubu Lhéta


By admin - Posted on 11 Červenec 2008

Víte, že od 13. března 2008 existuje v Přísnoticích Klub Lhéta? Nevíte? Tak to si musíte přečíst příspěvek jednoho ze členů klubu. Tady je:

Klub Lhéta byl založen na ustavující členské schůzi 13.3.2008 panem Bohumilem Humpolíkem, Vladimírem Vojáčkem, Davidem Hytychem a Františkem Bažantem. Již 27.3.2008 bylo občanské sdružení Klub Lhéta registrováno Ministerstvem vnitra a bylo mu přiděleno IČO.

Klub byl založen na popud místních občanů, v čele s p.Jiřím Číhalem, za účelem využití rybníku Lhéta těmi, kteří nevlastní rybářský lístek vydaný Rybářským svazem a přesto by si rádi šli odpočinout k vodě s udicí a s nadějí na nějaký pěkný úlovek.

Na zasedání Zastupitelstva obce Přísnotice dne 31.3.2008 zastupitelstvo schválilo podání žádosti o vyčlenění revíru a výpovědi výkonu rybářského práva na rybníku Lhéta Moravskému rybářskému svazu. Po dohodě s hospodářem MO Vranovice byl stanoven den předání na 30.9.2008.

Členové klubu dostali nabídku na odkoupení dřevěného sudu z bývalé octárny. Rozhodli se jej umístit na ostrůvek. Po zjištění nákupní ceny sudu se členové nechali najmout na vyklizení celé octárny, aby zmíněný sud dostali zdarma. Za pomoci členů místního Mysliveckého sdružení demontovali 11 sudů různých velikostí - od 2m do 6m výšky. Práce to nebyla příjemná, jelikož octárna byla donedávna v provozu a sudy patřičně voněly octem, až pracantům tekly slzy, jak měli podrážděné sliznice.

Pro umístění sudu na ostrůvek bylo třeba zajistit projektovou dokumentaci. Paní Kodýtková, která chtěla přispět k rozvoji Klubu, dokumentaci vytvořila zdarma. Nato byla podána žádost o stavební povolení na Stavební úřad v Židlochovicích. Dva dny po zahájení přípravných prací, některý z místních občanů, zřejmě nespokojený s naší činností, telefonicky oznámil na Městský úřad v Židlochovicích, že se ve Lhétě děje něco nekalého. Byla provedena kontrola ze stavebního odboru, vodohospodářského odboru a odboru životního prostředí. Nebylo shledáno závad na provedených pracích.

Do 6.6.2008 bylo odpracováno členy sdružení a příznivci sdružení celkem 409 hodin. Pracovalo se převážně o sobotách, nedělích, ve všední dny odpoledne až do večera. Práce pokračují na vyklízení octárny, odvozem sudů do skladiště, také na úpravě základů pod sud.

Členové klubu rádi přijmou mezi sebe další příznivce Lhéty a jejího využití. Bohužel, zatím nemůžeme zájemcům o členství nabídnout nic jiného, než spoustu práce. Rádi přivítáme také dobré náměty na vylepšení naší vodní plochy i jejího okolí.

Za občanské sdružení „Klub Lhéta" František Bažant.

Aktuální akce

  • No upcoming events available

Kalendář akcí

« Červenec 2024 »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Latest image

Dírky únor

RSS kanál

Syndikovat obsah